Mis on E-saaste?

Mis on E-saaste? See on meie ajastu uus reostuse vorm, mis tekitab naharakkude elektromagnetilist ülitundlikkust ja oksüdatiivset stressi, mis omakorda mõjutab naha fotovananemist.

E-saaste (inglise keeles E-pollution – Electropollution) evib meie keskkonda bioloogiliselt toksilisi elektrisagedusi. Need sagedused, mida nimetatakse elektromagnetsagedusteks või EMF-ideks (inglise keeles electromagnetic frequencies), varjutavad inimkeha elektrilist kommunikatsiooni. On tõestatud, et see põhjustab tõsiseid terviseprobleeme alates diabeedist kuni vähini.

Mis on sinise valguse reostus (inglise keeles Blue Light pollution)? Hiljutised uuringud on näidanud, et meie arvutite ja nutitelefonide ekraanidelt eralduv sinine valgus tekitab meie naharakkudele oksüdatiivset stressi, mis tekitab naha fotovananemist, mis omakorda põhjustab enneaegset vananemist. Kuna kogu protsess toimub väga aeglaselt, siis me seda ei märka. Tuleb aga täheldada seda, et protsess on pöördumatu, kui ennast mitte kaitsta. Sinine valgus on E-saaste üks komponentidest, mida tänaseks on üsna palju uuritud.

Paljud prilliklaaside tootjad on juba aastaid kutsunud inimesi üles kaitsma oma silmi nutiseadmetest tuleneva sinise valguse eest: Mis on sinine valgus ja miks peab silmi selle eest kaitsma?

Veider on aga see, et oma nahka – mis on meie suurim organ – me E-saaste eest ei kaitse. Aastate jooksul on juhtivad kosmeetika aktiivaeinete tootjad E-saaste probleemiga rohkem kokku puutunud, teinud palju teaduslikke uuringuid ning pakkunud välja mitmeid aktiivaineid, millega naharakke E-saaste vastu kaitsta. Mõned kosmeetikatootjad on sellest ideest juba kinni haaranud ning oma tooted turule lasknud. Näiteks One Ocean Beauty BLUE LIGHT PROTECTION + HYDRATION MIST või ChantecailleBlue Light Protection Hyaluronic Serum Sama on teinud ka GMT BEAUTY, kelle Blue Light Shield, E-pollution protection spray on Eesti turul alates 2021 aasta mai lõpust. Jälgige meie Facebooki ja kodulehte www.gmtbeauty.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.