Seerum: imevahend või kaval müügitrikk?

Ette rutates on õige vastus sellele küsimusele, et seerum on oluline. Nüüd aga selgitame, miks see imevahend nahale tõesti vajalik on.

Kuigi me oleme juba harjunud näo ja keha hooldamiseks mõeldud vahtude, toonikute ja kreemidega, siis seerumi tähtsust me reeglina alahindame. Põhitoodete juurde juhitakse meid lapsepõlvest alates, aga seda, kuidas nende klassikaliste ilutoodete mõju suurendada, meile ei õpetata.

Igal vahendil on oma ülesannete spekter. Kreem ja vaht pakuvad igapäevast hooldust. Seerum seevastu on aktiivainetest küllastunud ja keskendunud sihipäraste probleemide lahendamisele.

Seerumi puhul on tegemist vahendiga, mis töötab sinu naha heaks mitmel eri moel. See on sinu isiklik abiline, kes teab, kuidas tõhusalt motiveerida Sinu nahka särama ja ilus olema!

Seerum või kreem?

Nagu eespool mainitud, on seerumis suur toimeainete kontsentratsioon. Kui kreem võib sisaldada 10% näiteks selliseid niisutusaineid nagu pentavitiin, hüaluroonhape või uurea, siis seerumis võib nende kontsentratsioon ulatuda ligi 50%-ni. Just koostis tagab seerumi efektiivsuse.

Sellest tuleneb ka seerumi ja kreemi ideaalne koostöö. Seerum töötab süviti naharakkude parandamisel ja vabade radikaalide vastu võitlemisel, kreem aga toimib nahast niiskuse aurustumise tõkestamisel ning pakub füüsilist barjääri naha kaitsmiseks keskkonnaärrituste eest.

Nende toodete tekstuur on erinev: seerum on kerge aga kreem on reeglina tihe ja mõnikord isegi õline. On vale eeldada, et kreemid ja seerumid on võrdväärsed tooted.

Seerumis sisalduvate aktiivainete kontsentratsioon on kõrge ning need võimaldavad saavutada häid tulemusi lühema ajaga, seletab see ka seerumite kõrgemat hinda, võrreldes tavapäraste hooldustootega.

Seerumeid toodetakse erinevate näo ja keha esteetiliste probleemide lahendamiseks, et tugevdada nii üldefekti kui ka kreemi mõju. Kuid selleks, et hooldustoodetest kogu kasu välja pigistada, tuleks neid kasutada paaris – nii tõstavad kreem ja seerum teineteise efektiivsust.

Samuti on oluline meeles pidada, et maksimaalselt saab kasu sama kaubamärgi toodetest, kuigi ka erinevate tootjate seerumid ja kreemid võivad omavahel hästi kombineeruda.

Milleks on seerumeid vaja?

Üks peamisi küsimusi seerumite kohta on see, mis funktsiooni nad täidavad.

Seerumid on mõeldud naha parandamiseks sügaval raku tasemel ja mõjuvad samaaegselt paljudele naha tervist mõjutavatele teguritele. Nende funktsionaalsus võib olla üks paljudest: need niisutavad, toidavad, võitlevad akne, pigmentatsiooni ja vanusega seotud nahadefektidega ning, mis kõige tähtsam, ennetavad naha vananemist. Nad soodustavad naha uuenemist, mis toob uue ja terve naha pinnale, andes sellele värske välimuse. Seetõttu nimetatakse seerumeid naha ilueliksiiriks.

Kuna seerumid tungivad naha sügavamatesse kihtidesse, siis võimaldab see pakkuda nahale sügavamat hooldust, olgu siis vananemisvastast või niisutavat. Nagu sai eelnevalt mainitud on seerumites tavaliselt kõrgem aktiivsete ainete sisaldus, need on kontsentreeritumad ja sageli piisab mõnest tilgast kogu näo katmiseks. Ka tekstuur on seerumitel kergem kui kreemidel, mis võimaldab neid kasutada nii eraldiseisva tootena rasusema naha puhul kui enne niisutava kreemi pealekandmist kuivema ja normaalse naha puhul.

Seerumi muude omaduste hulgas tuleks esile tõsta järgmist:

  • Naha mikrotsirkulatsiooni parandamine, mis omakorda avaldab positiivset mõju naha kaitsefunktsioonidele ning aitab ennetada naha probleeme ja pidurdada naha vananemisprotsesse.
  • Rasunäärmete töö reguleerimine ja rasu tootmise kontroll, mille tulemusena väheneb naha rasusus.
  • Rakkude energiavahetuse stimuleerimine ning naha turse, punetuse ja reaktiivsuse kõrvaldamine.
  • Tõhus esteetiliste probleemide kõrvaldamine ja naha seisundi normaliseerimine.
  • Naha kaitsmine negatiivsete keskkonnamõjude ja igapäevaelu tagajärgede eest (oksüdatiivne stress, väsimus, saaste, vale toitumine). Tänu seerumi kasutamisele muutub nahk vähem tundlikuks, omandab sametise pehmuse ja ühtlase tooni.
  • Naha prinkuse ja elastsuse suurendamine ning toonuse ja struktuuri parandamine tänu rakkude taastamisele.
  • Näo ja keha kontuuri taastamine ning tõhusa kortsudevastase toime tagamine.
  • Naha veetasakaalu vajalikul tasemel hoidmine ja naha vedelikupuuduse vältimine.
  • Pigmendilaikude ja tedretähnide ilmnemise ennetamine ja kõrvaldamine, samuti nahatooni tõhus ühtlustamine ühes helendava toimega

Seerumid: kasutamise tüübid ja nüansid

Seerumid kujutavad endast reeglina kerget emulsiooni või geeli. Ja seda põhjusega: kerge tekstuuri tõttu piisab väikesest tootekogusest, et kanda nahale vajalikud toimeained. Seerumid on valdavalt saadaval kas pipetiga pudelis, ampullides, kapslites või suurema mugavuse huvides ka dosaatoriga pudelis.

Seerumid nahatooni parandamiseks ja kortsude vastu

Pakendil kiri: botox/skin tone/anti-wrinkle/anti-age/protect/vitamin

Botoxi efektiga vananemisvastane seerum – BOTOX EFFECT ANTI-AGEING SERUM

Pinguldavad seerumid

Pakendil kiri: firming/lifting/tightening

Kollageeniseerum Bio-Marine elastiiniga – COLLAGEN SERUM WITH BIO-MARINE ELASTIN

Seerumid, mis lisavad sära ja aitavad kaasa uuenemisele

Pakendil kiri: illuminating/illuminize

Seerumid, mis niisutavad ja uuendavad nahka

Pakendil kiri: moisturizing/revitalizing/regenerate/renew/repair

Sügavuti niisutav ja taastav seerum – DEEP MOISTURIZING & REVITALIZING SERUM

Kas seerumit võivad kasutada alla 30-aastased naised?

Jah, seerumeid võivad kasutada nii tüdrukud kui ka noored, alates noorukieast. Antud juhul räägime toodetest, mis on suunatud esteetiliste probleemide, näiteks naha liigse rasususe, ebapiisava niiskuse (dehüdreeritud nahk) või põletikuliste protsesside (akne, vistrikud ja ärritused), lahendamisele.

Kuid seerumid on kasulikud ka neile, kes veedavad palju aega arvuti taga, suitsetavad ja viibivad sageli aktiivse päikese käes.

Kas kõik seerumid sobivad kõikidele nahatüüpidele?

Seerumeid kasutatakse vajaduse alusel ning nende toimespekter on väga lai: rasueritust reguleerivad, uuendavad, valgendavad, vitamiin/antioksüdant-seerumid, tõstva ja botoxi efektiga jne.

Kõige õigem otsus on valida toode koos kosmeetiku või konsultandiga kaupluses. Kuid kui teie valik on ise otsustada, leiate juhised tootekirjelduses olevast teabest ja pakendil olevatest soovitustest.

Oluline on meeles pidada, et seerumi kasutamine on sarnane vitamiinide kasutamisega: seerumi valimisel tuleb lähtuda hooajast, vanusest ja vajadustest.

Kuidas seerumit õigesti kasutada?

Seerumeid kantakse tavaliselt näole, kaelale, dekoltee- või kehapiirkondadele. Soovitatav on kasutada sama tootja ja sama kosmeetikasarja tooteid. Seerumeid tuleks kasutada kaks korda päevas. Esimesena pärast hommikust näopuhastust ja enne päikesekaitse või päevakreemi pealekandmist ning õhtul pärast puhastust ja enne öökreemi pealekandmist. Kanna seerumit peale ühe või kahe sõrmega, et vältida selle raiskamist ja masseeri põhjalikult naha sisse. Silmaümbruste seerumeid kulub vaid nööpnõelapea suurune tilgake.

Olenevalt toimest kasutatakse seerumeid kas kuurina või vastavalt vajadusele. Näiteks vananemisvastast seerumit soovitatakse kasutada kuni 3 kuud kestvate kuuridena kahe- kuni neljanädalase pausiga. Niisutavaid seerumeid võib kasutada pikema aja jooksul alates 20–25 eluaastast.

Kuidas nahka enne ja pärast seerumi pealekandmist korralikult hooldada?

Peamine reegel enne pealekandmist on, et nahk peab olema puhas ja kuiv. Toode kantakse kergete patsutavate liigutustega mööda massaažijooni kuni täieliku imendumiseni.

Kui seerum on täielikult imendunud, kantakse peale kreem, mis täiendab seerumi toimet ja tugevdab naha kaitsebarjääri.

Kordame veelkord, et korraga võib kasutada mitut tüüpi seerumit: hommikul enne niisutava päevakreemi pealekandmist kantakse peale niisutav seerum või C vitamiini sisaldav seerum. Õhtuti võib kasutada toitvat seerumit kombineerituna öökreemiga.

Kas seerumeid kasutatakse ilusalongides nahahooldusprotseduurides?

Kindlasti. Seerumi valib kosmeetik individuaalselt pärast nahaanalüüsi teostamist ja protseduuri valikut, olenevalt ülesannetest ja kliendi soovidest.

Seerumeid kasutatakse nii manuaaltehnikates kui ka aparaatide kasutamisel. Näohooldustoodetest väärivad erilist tähelepanu Saksa firma BIODROGA ilutooted, aga ka Prantsuse kaubamärgil GUINOT põhinevad protseduurid.

Püsivaid tulemusi on tõestanud ka Lätis loodud kaubamärk GMT BEAUTY, mida kasutatakse näo- ja kehahooldustes nii manuaalselt kui ka aparaatidega. Kosmeetikabrändi toodetes on ühendatud kõige tõhusamad looduslikud koostisosad, üksikasjalikult uuritud klassikalised koostisosad ja uuenduslikud tehnoloogiad.

See võimaldab brändil GMT BEAUTY leida täiustatud lähenemisviise teie naha esteetiliste probleemide lahendamiseks ja saavutada enesekindlalt juhtiv positsioon ülemaailmsel kosmeetika turul!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.