Toxic beauty (Mürgine ilu)

Tõuke selle artikli kirjutamiseks andis dokumentaalfilmi „Toxic Beauty” (Mürgine ilu) vaatamine.

„Film räägib sellest, kui palju kahjulikke aineid võivad tegelikult sisaldada nahahooldustooted. Teadlased märgivad, et paljud kosmeetikavahendid sisaldavad enam kui 1000 kahjulikku ainet, mis põhjustavad hormonaalseid muutusi ja arenguhäireid ning suurendavad ohtu meeste viljatusele. Loetletud ohtude hulka kuuluvad diabeet, vähk, viljatus, rasvumine ja nahahaigused“.

Oma nägemuse sel teemal andsid GMT BEAUTY kosmeetikatoodete looja kosmeetik Terese Belkova ja GMT BEAUTY tootmisdirektor Janis Graudins

Kuidas saada aru, kui ohutu on mingi toode ja milliseid tooteid tuleks vältida? 

Kui dokumentaal jõudis teleekraanidele, siis vastukajad jõudsid meieni väga kiiresti, sest see kutsus esile teravdatud huvi meie kosmeetikatoodetes sisalduvate koostisainete vastu. Kliendid helistasid ja küsisid, kas meie toodetes on mingeid filmis nimetatud kahjulikke aineid ja kas meie tooted on ikka ohutud. Kosmeetikud, kes kasutavad oma salongides GMT BEATY professionaalseks tarbimiseks mõeldud tooteid, teavad, et need on ohutud. Teades ja tundes meie toodete efektiivset toimet ja nende ohutust, otsustasid paljud meie kosmeetikutest kliendid hakata müüma GMT BEAUTY kodutooteid oma klientidele koduseks  kasutamiseks, kuna nõudlus nende järele oli järsult kasvanud. GMT BEAUTY on esimesest päevast alates pidanud oluliseks informeerida oma kliente valmistatavatest kosmeetikatoodetest, nende koostisest, efektiivsusest ja õigest kasutamisest.

Ei Euroopa ega ka USA seadusandlus ei taga turu täielikku kaitstust sinna mittekvaliteetsete ja aeg-ajalt  ka lausa ohtlike kosmeetikatoodete jõudmise eest. 

Just seepärast räägime me kogu aeg oma klientidele, et tuleb lugeda toote etiketil kirjapandut ja tutvuda toote koostisega, sest nii saate te kaitsta ennast erinevate kahjulike ainetega kaasnevate mõjude eest. Loomulikult on selge, et klient ei saa tunda kõiki koostisaineid ja nende nimetusi, kuid teadma peaks vähemalt selliste põhiliste koostisainete nimetusi, mille sisalduse korral peaks selle kosmeetikatoote ostmisel ja kasutamisel olema ettevaatlik. Kui inimene uurib toote kohta internetis, siis võiks ta uurida ka selle toote sisu kohta.

Kuidas orienteeruda kosmeetikatoodete turul ning veenduda toodete ohutuses?

1. Selleks, et saada aru, milliseid koostisosi mingi kosmeetikatoode sisaldab ja millises koguses, tuleb teada, et koostisosade loetelu tuuakse ära alanevas suunas ehk liikudes suurematelt kogustelt väiksemate suunas.  Kõige sagedamini on loetelu alguses ära toodud aqua ehk vesi. Viimastena tuuakse loetelus ära kõige väiksemat osakaalu omavad komponendid. Kui te märkate näiteks, et naturaalsed õlid või aktiivsed koostisained on toodud loetelus ära pärast lõhnaaineid (parfüüme, aroome), siis on nende sisaldus tootes tõenäoliselt sedavõrd madal, et mingit olulist toimet on neilt üsna keeruline eeldada.

2. On olemas terve rida aineid, mida 21. sajandi kosmeetikatooted ei tohiks sisaldada. Kuigi nende ainete kasutamine ei ole seadusega keelatud, on nende asendamiseks töötatud välja uued, looduslikud ja nahale soodsamat toimet omavad asendajad. Kui te näete selliseid nimetusi nagu parabeenid (mitmesugused ftalaadid),   ВНТ (butüülhüdroksütolueen), ВНА (butüülitud hüdroksüanisool), PEG (polüetüleenglükool, mineraalõlid ehk paraffinum liquidum (petrolaat ehk vaseliin), silikoon (tsüklometikoon), triklosaan, dietanoolamiin (DEA), naatriumlaurüülsulfaadid (erinevad), alumiinium, talk, formaldehüüd ja muud, tuleks tõsiselt järele mõelda, kas sellist kosmeetikatoodet tasub ikka üldse kasutada.

3. Toote pakendil ära toodud viited sertifikaatide ja kvaliteeditunnistuste olemasolule. Kui tootel on ära toodud näiteks Ecocert märgistus, siis annab see tarbijale täiendava kindluse, et tegemist on tarbimiseks ohutu ja kahjulikke aineid mittesisaldava tootega. Kuid sertifikaate kasutatakse sageli vaid turunduslikel eesmärkidel. Praegusel ajal on olemas palju erinevaid sertifitseerimisega tegelevaid asutusi ja nende märgistuste ehtsust on keeruline kinnitada. Seepärast soovitame teil kontrollida märgistuse / sertifikaadi ehtsust ja tutvuda toote koostisainetega.

4. Kui toode lubab kortsude kadumist ühe nädala jooksul, siis veenduge, milliseid meetodeid selle tulemuse saavutamiseks kasutatakse, kuna kiire ja kohese efekti saavutamine on võimalik üksnes naha pealispinna agressiivse mõjutamise teel. Selline lähenemine ei taga reeglina pikaajalist toimet ja ei kõrvalda probleemi, vaid ainult süvendab seda. Kosmeetikatoote kvaliteeti ja toimet saab hinnata alles nelja kuni kuue nädala möödumisel. Selle perioodi puhul on tegemist ühe nahavahetustsükliga. GMT BEAUTY kasutab oma toodete koostises ainult kontrollitud ja looduslikke aktiivaineid, millised on välja töötatud tipp biotehnoloogia baasil ja läbinud kliinilise kontrolli. Nagu näiteks taimeekstraktid, mis toimivad nagu botox, sügavuti mõjuvad looduslikud niisutusvahendid nagu PENTAVITIN, täiteainete alternatiividena toimivad naturaalsed koostisained ja ka rinnapartiid tõstvad ained – ja siin ei ole tegemist mingi imega, see on lihtsalt teadus.

5. Looduslike komponentide 100 %-lise sisalduse saavutamine kosmeetikatoodetes on võimalik ja selles pole ka midagi ebatavalist, kuid alles siis, kui te olete mõistnud, mida need komponendid endast kujutavad, saate te olla veendunud, et tegemist on tõepoolest 100 % loodusliku koostisosaga. GMT BEAUTY kosmeetikatoodetes on loodusliku komponendi sisaldus vahemikus 98,5 kuni 100 %. Kuna me kasutame oma profitoodete elektrijuhtivusefekti parandamiseks elektrolüüte, peame me selleks kasutama sünteesitud kosmeetilisi alusaineid. Seda põhjusel, et praegusel hetkel olemasolevad looduslikel ainetel põhinevad alused ei taga veel vajalikku kosmeetilist stabiilsust. Kuid sobiva loodusliku baasi leidmiseks on käimas pidevad ja antud valdkonna kõige uuematele teadussaavutustele tuginevad katsed. Tuleb toonitada, et koduseks kasutamiseks mõeldud tooted on 100% looduslikud.

6. Toote hinnatase. Kui 5 eurot maksev toode lubab tarbijale kosmeetilist imet, siis on rumal loota, et ta sisaldab kvaliteetseid looduslikke koostisosi.  

7. Lõhn. Vastupandamatu lõhn mõjutab toote ostmissoovi, kuid ettevaatust, sest lõhna näol on tegemist väikese lõksuga. Lugege läbi toote etikett ja te saate aru, kas selles tootes on peale vastupandamatu lõhna üldse veel midagi muud väärtuslikku. Mitte ilmaasjata ei ole GMT BEAUTY kõik tooted sidrunheina lõhnaga, sest sünteetiliste aroomiainete asemel kasutame me sidrunheina ja greipfruudi eeterlikke õlisid, mis on nahale täiesti ohutud ega mõjuta ka toote valemit. Tegemist on lenduvate ja kahjutute õlidega.

8. Mullimaskid ja muud kosmeetikaimed. Turule ilmub pidevalt erinevaid ja igasuguseid efekte lubavad kosmeetikavahendeid, nagu näiteks mulli- või magnetmaskid.  Olge nendega ettevaatlikud!  Sageli saavutatakse lubatud efekt mittelooduslike vahenditega ja need võivad olla teie nahale kahjulikud.  

9. Tootja. Pöörake tähelepanu ka tootjaettevõttele enesele ja sellele, kuivõrd ta on läbipaistev. Kas selle tootjaga saab ka ühendust võtta, teda külastada või peidab ta end hoopis mingi postkasti numbri taha? Pole harvad juhtumid, kui avastatakse, et kosmeetikatoodet valmistatakse tundmatus kohas, mingi maja keldris või köögis ning et see toode pole ei ohutu ega ka hügieeninõuetele vastav.

10. Professionaalseks kasutuseks mõeldud kosmeetikatoodete puhul on tegemist selliste toodetega, mida kasutavad kosmeetikavaldkonnas tegutsevad litsentseeritud spetsialistid ja arstid. Seepärast peavad need tooted olema efektiivsed ja samas ka ohutud ja kahjutud, nad ei tohi tekitada allergiat ja nad peavad sobima tundlikule nahale.
Professionaalseks kasutuseks mõeldud kosmeetikatoodete tootjana ei saa GMT BEAUTY lubada endale madala kvaliteediga või tervistkahjustavate toodete väljalaskmist. Meie lojaalsed kliendid ja ka nende kliendid väärivad parimaid kosmeetikatooteid. Professionaalseks kasutuseks mõeldud kosmeetikatooted peavad vastama kõrgetele kvaliteedi- ja turvalisusnõuetele.

11. Terviseinspektsioon. Kosmeetikatoote osas kahtluste tekkimisel võite te pöörduda Terviseinspektsiooni, mille ülesandeks on kontrollida kosmeetikatoodete tootjaid ja nende poolt seadusandlike nõuete järgimist. Terviseinspektsioon viib ka meie ettevõttes regulaarselt läbi oma kontrollmeetmeid.

12. Internetis võib leida tohutul hulgal informatsiooni mingi kosmeetikatoote ja tema ohutuse kohta, kuid olge ettevaatlik, sest mitte kõike ei pea usaldama ja sellisesse informatsiooni tuleb suhtuda kriitiliselt. Kui te soovite tutvuda usaldusväärsema infoga, võite vaadata selliseid veebilehti nagu http://www.safecosmetics.org/ või http://www.cosmeticanalysis.com/;  ja pidage meeles, et haritud klient on kaitstud „puhta turunduse“ eest!

Loodame, et suutsime anda sulle mingigi ettekujutuse sellest, kuidas orienteeruda kosmeetikatoodete turul. Kui sul on kahtlusi või kui sa ei ole toote mingi koostisosa suhtes kindel, siis võta meiega ühendust ja me oleme valmis vastama kõigile su küsimustele ja abistama sind oma võimaluste piires. Sa võid meile helistada või tulla meile külla, ja me aitame sind kindlasti. 

GMT BEAUTY kosmeetikatoodete kindlust ja efektiivsust on hinnanud ja kinnitanud sajad meiega juba aastaid koostööd tegevad kosmeetikud. Kui teil on tekkinud kahtlused ja ei tea, milliseid kosmeetikatooteid valida, siis võite alati proovida GMT BEAUTY tooteid, mis on valmistatud Lätis ja mis garanteerivad kvaliteedi, ohutuse ja efektiivsuse. 

Dokumentaalfilmi, „Toxic Beauty”, on võimalik vaadata YouTube’s – https://www.youtube.com/watch?v=E9PQnaO5bDU

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.